Trwają jeszcze zapisy na Półmaraton Ziemi Puckiej

12 lipca 2018

      Obecnie Półmaraton Ziemi Puckiej, kiedyś był Maratonem o Błękitną Wstęgę Zatoki Puckiej.

 

W 1983 roku z inicjatywy Lecha Skoczke, działacze Pucka – przy współpracy przedstawicieli władz Helu, Jastarni i Władysławowa oraz wojska i policji – zorganizowali pierwszy na Wybrzeżu gdańskim pełny maraton pod nazwą „Bieg Maratoński o Błękitną Wstęgę Zatoki Puckiej”. Zwycięzcą pierwszego maratonu został Tadeusz Rutkowski z czasem 2:26.22.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez pierwszych 10 lat (z przerwą w 1990 roku) zawodnicy pokonywali trasę z Helu do Pucka, a przez kolejnych 15 lat ze Strzelna do Pucka. W 1994r. zmieniono nazwę biegu na Maraton Ziemi Puckiej. Po wieloletnich biegowych zmaganiach w 2008 roku odbył się ostatni bieg na dystansie pełnego maratonu.

 

 

Od 2009 roku kontynuatorem tradycji maratonu jest Półmaraton Ziemi Puckiej. Pierwszy Półmaraton Ziemi Puckiej został rozegrany na trasie z Kąpina do Pucka. Wygrał Dzmitry Baranowski z Białorusi, a wśród kobiet tryumfowała Polka Dorota Pawłowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 2010 roku półmaraton odbył się na nowej trasie. Biegacze wyruszyli z puckiego stadionu, po pokonaniu dwóch pętli po ulicach miasta, uczestnicy półmaratonu pobiegli do Błądzikowa, Rzucewa, Osłonina i Żelistrzewa, z którego przez Błądzikowo wrócili na stadion w Pucku. Profil trasy biegu został bardziej urozmaicony. Szczególnie odcinek pomiędzy Rzucewem a Osłoninem pod względem podbiegów był wymagający dla wielu zawodników.

 

Od 2013r. trasa Półmaratonu przebiega przez: PUCK – BŁĄDZIKOWO – ŻELISTRZEWO – OSŁONINO – RZUCEWO – BŁĄDZIKOWO – PUCK.

 

      W tym roku w dniu 28 lipca (sobota) odbędzie się już X Półmaraton Ziemi Puckiej.

Start biegu odbędzie się o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Pucku.

 

Zapisy na bieg przyjmowane są do dnia 23.07.2018r. pod linkiem 

https://elektronicznezapisy.pl/event/2690/signup.html 

 

Created with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200