Przedstawiamy Wam Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Klub 42,2 z Lęborka

18 lutego 2018

     O powstaniu, celach i funkcjonowaniu klubu rozmawiamy z zastępcą prezesa stowarzyszenia Tomaszem Tutak.

 

1. Tomasz, opowiedz nam skąd pomysł na założenie stowarzyszenia rekreacyjno- sportowego?

 - Pomysł na założenie stowarzyszenia narodził się późnym latem 2016, luźna myśl – „zakładamy stowarzyszenie” zamieniła się w serię spotkań, w trakcie których przelaliśmy na papier nasze pomysły – czego nam brakuje, co chcemy osiągnąć, do kogo chcemy dotrzeć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwołaliśmy znajomych z biegowych tras, z „polubień” treningów na Endo czy Facebooku. Wszyscy mieliśmy przekonanie, że jest więcej biegaczy, triathlonistów, rowerzystów, którzy tak jak my nie ścigają się wyczynowo dla zwycięstwa tylko dla poprawienia swoich wyników. 

 

2. Od kiedy formalnie staliście się stowarzyszeniem, grupą biegową?

- Dnia 19 X 2016 roku spotkaliśmy się w lęborskim starostwie, okazało się, że na nasze zaproszenie przyszło kilkanaście osób. Byliśmy zachwyceni – jest zapotrzebowanie – działamy! Podjęliśmy uchwały o założeniu Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego KLUB 42,2. Nazwa oczywiście nawiązuje do zaokrąglonej długości biegu maratońskiego, który jak się okazało kilku naszych nowych kolegów i koleżanek ma już za sobą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybraliśmy zarząd i komisję rewizyjną, ustaliliśmy wysokość składek. Po czym złożyliśmy do sądu dokumenty wymagane do rejestracji stowarzyszenia rejestrowego. Dnia 28 XI 2016 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku zarejestrował nasze stowarzyszenie bez uwag! 

 

3. Ilu członków liczy Wasz klub?

- Działamy zaledwie kilka miesięcy, jest nas już ponad 20:) Biegacze z Lęborka, Łeby i okolic.

 

4. Na czym polega Wasza działalność?

- Bardzo wcześnie pojawiły się pierwsze pomysły na organizację stowarzyszenia – klubowe koszulki, wspólne treningi. Spotykamy się regularnie w każdą środę o godzinie 19 i niedzielę o 8 rano koło Stadionu Miejskiego w Lęborku, tradycyjnie niedzielne treningi to dłuższe „wybiegania”. Mamy już swoje koszulki i logo stowarzyszenia.

 

5. Czy odnotowaliście już swoje pierwsze sukcesy?

- W krótkim czasie udało nam się zrealizować organizację biegowego pożegnania roku w postaci wspólnego sylwestrowego biegu, w którym wzięło udział aż 72 osoby z Lęborka i okolic. Wydarzenie zostało dostrzeżone przez lokalne media, a o naszym Klubie stało się głośno. Dało to nam ogromny zastrzyk energii, motywację do działania oraz ułożenia planów na przyszły rok. 

W 2017 roku mamy już za sobą uruchomienie strony WWW pod adresem http://klub42.lebork.pl/oraz wspólny start w Biegu Urodzinowym w Gdyni. Szykujemy się do kolejnych startów.

 

6. Dziękujemy za rozmowę, trzymamy kciuki za rozwój Waszego sportowego stowarzyszenia i życzymy samych sukcesów na biegowych ścieżkach, kto wie może w Lęborku powstanie kolejny bieg? Pod nieobecność maratonu ekologicznego może jakiś półmaraton?

- Dziękuje również, rozważymy każdą propozycję i z pewnością poinformujemy o ewentualnych imprezach biegowych w naszym powiecie.

Created with WebWave CMS

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200